• info@medyafirma.com
  • 0554 623 15 16

HABER DETAYI

Mayıs 29, 2017 4:59 pm

YOUTUBEDE PARA KAZANMA YOLLARI

YOUTUBEDE PARA KAZANMA YOLLARI

Youtube’dan para kazanmak için gerekli bilgiler

Yaşadığımız dönemde artık para kazanmak hiç de kolay değil. İş bulmak ne kadar zor ise bulunan işten istenilen parayı kazanmak da o kadar kolay. Gelişen teknoloji ve hayat şartları insan ihtiyaçlarının da artmasına ve çeşitlenmesine sebep olmakta. Hal böyle olunca da insanlar daha fazla para kazanmak için ek iş gibi fırsatları kovalamaya çalışmaktadır. Artı kazanç sağlamak isteyen insanların başvurduğu yeni yöntemlerden bazıları Facebook, İnstagram ve Youtube gibi sosyal paylaşım siteleridir.

Bunların arasında en eski olan ve en çok başvurulan ise Youtube’dur. Youtube’dan para kazanma özellikle gençlerin fazlası ile başvurduğu bir yöntemdir. Bazı Youtube kanal sahipleri, Youtube’a video yükleyerek para kazanma işini kendilerine meslek edinmiş ve yüksek kazançlara ulaşabilmiştir.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Youtube’dan para kazanma yönteminde ilk adım Youtube üzerinden kendinize ait bir hesap açmak olacaktır. Para kazanmak için kendinize ait özgün videolar paylaşmanız ve bu videolar izlendiğinde reklam gelirlerinden pay elde edebilmeniz için de Youtube ortaklığını aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu ortaklık Google tarafından videolarınıza reklam yerleştirilmesine izin vermek ile gerçekleşmektedir. Hesabınızı etkinleştirdikten sonra ayarlar kısmından “videolardan para kazan” sekmesini işaretlemeniz gerekmektedir. Ancak unutulmaması gereken en önemli konu, yükleyeceğiniz videoların ilgi çekecek ve izlenecek konulardan seçilmiş ve telif hakkı içeren konu ve isimleri içermemesi gerektiğidir. Telif hakkı içeren videolar yayından kaldırılacak ve para kazandırmayacaktır. Videolar gösterilirken videonun başlangıcında ya da içerisinde çıkan reklamlar üyeler tarafından tıklandığında para kazanımı gerçekleşmiş olmaktadır. Kanalınızın üye sayısı arttıkça izlenme oranı ve reklam tıklama sayıları da artacaktır.

Kazandığım Paraları Nasıl Çekebilirim?

İzlenen videolarınızdan para kazanma işinin başarıya ulaşması için önce Adsense hesabınızı Youtube kanalınız ile ilişkilendirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi hesabınızda bulunan Adsense ilişkisi sayfasından yapabilirsiniz. Kazandığınız parayı çekebilmek için bu tutarın en az 100 Dolara ulaşması gerekir. Her ay ödeme yapılmakta ve alt limit yakalanamadıysa bakiyeniz bir sonraki aya devretmektedir. Kazanılan paranın artması sizin yüklediğiniz videoların ne kadar özgün, ne kadar ilgi çekici ve ne kadar kaliteli oldukları ile ilgilidir. Aynı zamanda kanal üye sayınızın sürekli artması ve bu sayede de izlenme ve reklam tıklanma sayınızın artması gerekmektedir. Biriken bakiyeniz 100 Dolar barajını aştığında kazandığınız tutarı Google Adsense hesabınıza banka hesabınızı kaydederek çekebilirsiniz. Bu şekilde tutar yazdığınız banka hesabınıza aktarılacak ve siz de gidip bankanızdan paranızı alabileceksiniz.

Firma Bilgileri

MEDYA FİRMA
05546231516 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.