• info@medyafirma.com
  • 0554 623 15 16

HABER DETAYI

Ağustos 10, 2017 9:12 am

Bayram Tatili Uzarsa, 1 Milyon Tatilciden, 1 Milyar TL Gelir Bekleniyor

Bayram Tatili Uzarsa, 1 Milyon Tatilciden, 1 Milyar TL Gelir Bekleniyor

Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı’nın peş peşe gelmesiyle oluşan 6 günlük tatilin, 10 gün olması durumunda 1 milyon kişinin tatile çıkması ve 1 milyar TL’lik gelir elde edilmesi bekleniyor.

 30 Ağustos zafer  ve Kurban Bayramının peş peşe gelmesiyle oluşan 6 günlük tatilin, 28-29 Ağustos’un da dahil edilmesiyle 10 güne çıkma ihtimali bulunuyor. Bu ihtimal hem tatilcileri hem de turizmcileri heyecanlandırırken, bazı vatandaşlar da 28-29 Ağustos’ta yıllık izin alarak tatillerini şimdiden 10 güne çıkardı.

AKRABA ZİYARETİNE GİDENLER MİLYONLARLA İFADE EDİLECEK”

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık da söz konusu tatil süresince otellerde konaklayanların sayısının 300-500 bin arasında, toplamda ise eş, dost, akraba ziyareti ve diğer amaçlı seyahat edenlerin sayısının 1 milyonun üzerinde olacağını, hatta milyonlarla ifade edileceğini söyledi.

Ayık, tatilin uzatılmasının sektörü olumlu yönde etkileyeceğini ifade ederek, “Uzun tatil olursa insanlar önce tatillerini yapacak, dinlenecek, sonra da dini vecibelerini yerine getirebilecek.” dedi.


“KURBAN BAYRAMI BÜYÜK FİNAL OLACAK”

Türkiye Küçük Oteller Derneği (TÜRKODER) Genel Başkanı Mehmet Çelik  ise uzun tati̇li̇n yurt dışı, kısa tati̇li̇n ise yurt i̇çi̇ turi̇zme faydası olduğunu dile getirdi.

Turizm sektöründe yeni̇ yeni̇ yoğunluk yaşanmaya başladığını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

“Kurban Bayramı’nın büyük fi̇nal olacağı kanaatindeyim. Uzun tati̇l yurt dışı talebi̇ doğuruyor. Ancak halkımız son dönemlerde yurt i̇çi̇ni̇ terci̇h eder hale geldi̇. Her Batılı gi̇bi̇ bi̇zi̇m vatandaşlarımız da tati̇li̇ hak edi̇yor ve i̇hti̇yaç duyuyor. İddialı gelebilir ama dünyada bi̇zi̇m kadar güler yüzlü, i̇yi̇ hi̇zmet veren otelci̇li̇k yok. Her yurt dışına çıkışımda bunu bi̇r kez daha hi̇ssedi̇yorum.” dedi.

Firma Bilgileri

MEDYA FİRMA
05546231516 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.