• info@medyafirma.com
  • 0554 623 15 16

HABER DETAYI

Ekim 10, 2017 10:44 am

SON DAKİKA… 7 YILA KADAR OLAN SUÇLARA AF DENETİMLİ SERBESTLİK 3 YIL

SON DAKİKA… 7 YILA KADAR OLAN SUÇLARA AF DENETİMLİ SERBESTLİK 3 YIL

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve bakanlar kurulu tarafından kabul edilen tasarı cezaevlerinde yatan mahkumlarda büyük sevinç yarattı. Tasarının yürürlüğe girmesi halinde 7 yıla kadar bazı suçlara af getirilirken, denetimli serbestliğin ise 3 yıla çıkması gündeme geldi.

BAKANLAR KURULU KABUL ETTİ
Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan bakanlar kurulu kararı ile cezaevlerindeki doluluğu azaltmak amacıyla alınması zaruri olan tedbirler ve bu amaçtaki usul ve esaslara dayalı bakanlık tarafından hazırlanan ‘Cezaevlerinin mevcut kapasitesinin doluluğu ve evrensel insan haklarının gereği olarak yargıya ilişkin bazı kanunlarda (CMK,CİK, CGTİHK, CMUK) değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı’ 01.03.2017 tarihinde bakanlar kurulu tarafından kabul edildi.

BAZI SUÇLARI KAPSAMIYOR
Kanun tasarısının yürürlüğe girmesiyle birlikte alınan kararlar gereği 1 Ocak 2017 tarihine kadar işlenen suçları kapsayan tasarı gereği 7 yıla kadar olan bazı suçlar af kapsamına alınırken, denetimli serbestlik süresi ise 3 yıla çıkıyor. Kanun tasarısı bakanlar kurulunun kabul etmesiyle birlikte kısa bir süre içinde yayınlanacak kanun hükmünde bir kararname ile her an kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Tasarının yayınlanması halinde cezaevlerinde halen tutuklu ya da hükümlü olan bazı mahkumların tahliye edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Firma Bilgileri

MEDYA FİRMA
05546231516 Firmaya Git

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.