• info@medyafirma.com
  • 0554 623 15 16

HABER DETAYI

Temmuz 19, 2017 6:42 pm

Hangi bakanın yerine kim geldi? İşte bugün değişen bakanlar

Hangi bakanın yerine kim geldi? İşte bugün değişen bakanlar

Bugün AK Parti, yeni kabineyi duyurdu ve şimdi de hangi bakanın yerine kim geldi merak ediliyor. Türkiye, kabine revizyonunu konuşurken, yeni bakanların nereli olduğu, kariyerleri ve daha önceki söylemleri yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. 2017 3. çeyrekte değişen bakanları ve hangi bakanın yerine kim geldi bilgilerini, detaylı bir şekilde haberimizden öğrenebilirsiniz.

Yeni AK Parti kabinesi, bugün öğle saatlerinde duyuruldu. Şimdi de hangi bakanın yerine kim geldi, değişen bakanlar ve bu bakanların nereli oldukları merak ediliyor. AK Parti’nin hükümete ilk geçişiyle birlikte oluşturduğu 8. hükümet oldu ve bu kabine ile birlikte 9. hükümete geçildi. Dolayısıyla vatandaşlar, ülkeyi temsil edecek bakanların kim olduğunu ve değişen bakanları, kimin yerine kim geldi merak ediyorlar.
kurulan 8 hükümet içerisinde sık sık adı geçen bakanları yine görüyoruz. Yine birçok ‘yerel isim’ AK Partili bakan olarak görev aldı. Kabine değişikliği konusunu bu defa gündeme getiren ise, partili Cumhurbaşkanlığı konusunda referandumda vizeyi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı ‘metal yorgunluğu’ açıklaması oldu. Dolayısıyla bu kabine değişikliği, diğe değişikliklere nazaran daha fazla merak edildi.

HANGİ BAKANIN YERİNE KİM GELDİ? İŞTE YENİ BAKANLAR LİSTESİ

Osman Aşkın Bak (Yeni Gençlik ve Spor Bakanı), Hakan Çavuşoğlu (Yeni Başbakan Yardımcısı), Jülide Sarıeroğlu (Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı), Ahmet Eşref Fakıbaba (Yeni Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı), Abdülhamit Gül (Yeni Adalet Bakanı), Ahmet Demircan (Yeni Sağlık Bakanı) ile oluşan yeni bakanlar listesi bulunuyor. Yeni bakanların ardından görev yeri değişen bakanlar duyuruldu.
9. KABİNE DEĞİŞİKLİĞİNDE KİMLER KABİNE DIŞINDA KALDI
Hangi bakanın yerine kim geldi, sorgusu ile ilgili en şekillendirici bu şema olabilir. daha önce gazetecilerin tahmin ettiği gibi Tuğrul Türkeş kabine dışı kaldı. Peki, diğer hangi bakanın yerine başka kimler geldi?
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kabine dışında kalan isimler oldu.
Bu arada her kabine değişikliği öncesinde adı telaffuz edilen Ali Babacan’ın bakan olacağı beklentileri de
boşa çıktı. Ekonomi ile ilgili bakanlar ve başbakan yardımcıları, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan oldu.

YENİ BAKAN AHMET EŞREF FAKIBABA NERELİDİR?

Yeni kabinede, yeni bakan… Ahmet Eşref Fakıbaba, kamuoyunun her yönünden dikkat çekti ve merak ediliyor. Peki, yeni bakan Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir, nerelidir, hep beraber bakalım…

Ahmet Eşref Fakıbaba, 16 Aralık 1951 tarihinde Birecik’de doğan Türk siyasetçi. 2009’da bağımsız olarak girdiği yerel seçimlerinde 77.997 oy alarak (%44) Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı seçilmiştir. 22 Ocak 2013’te, halen belediye başkanlığı görevini devam ettirirken, Ak Parti’ye katılmıştır.
Birecik Lisesini başarıyla tamamlayıp, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı ve 1975 yılında mezun oldu. 1982 yılında İstanbul Taksim ilkyardım hastanesinde genel cerrahi uzmanlığını tamamladı. Aynı yıl Iğdır Devlet Hastanesinde göreve başladı. 2 yıl Başhekimlik yaptıktan sonra 1984 yılında Birecik Devlet Hastanesine geçiş yaptı. 1992 yılında Şanlıurfa SSK Hastanesine tayin oldu. 1994-2004 yılları arasında 11 yıllık Başhekimlik hizmetinin ardından 28 Mart 2004 tarihindeki seçimlerde AKP’den belediye başkanlığına aday oldu ve kazandı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ise bağımsız aday oldu ve yine kazandı[3]. Sonra’dan Saadet Partisi’ne katılmış ancak Numan Kurtulmuş’un parti’den ayrılış nedenini göstererek parti’den istifa etmiştir[4]. 2015 milletvekili genel seçimlerinde Şanlıurfa milletvekili seçilmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

KABİNE REVİZYONU 2017
Başbakan

Binali Yıldırım

Başbakan Yardımcıları

Bekir Bozdağ
Mehmet Şimşek
Fikri Işık
Recep Akdağ
Hakan Çavuşoğlu

İçişleri Bakanı

Süleyman Soylu

Dışişleri Bakanı

Mevlüt Çavuşoğlu

Adalet Bakanı

Bekir Bozdağ’ın yerine Abdulhamit Gül

Avrupa Birliği Bakanı

Ömer Çelik

Ekonomi Bakanı

Nihat Zeybekci

Maliye Bakanı

Naci Ağbal

Kalkınma Bakanı

Lütfi Elvan

Gümrük ve Ticaret Bakanı

Bülent Tüfenkci

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı

Fatma Betül Sayan Kaya

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı

Faruk Özlü’nün yerine Faruk Özlü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı

Mehmet Müezzinoğlu’nun yerin Jülde Sarıeroğlu

Çevre ve Şehircilik Bakanı

Mehmet Özhaseki

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

Berat Albayrak

Gençlik ve Spor Bakanı

Akif Çağatay Kılıç’ın yerine Osman Aşkın Bak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı

Faruk Çelik’in yerine Ahmet Eşref Fakıbaba

Kültür ve Turizm Bakanı

Nabi Avcı’nın yerine Numan Kurtulmuş

Milli Eğitim Bakanı

İsmet Yılmaz

Milli Savunma Bakanı

Fikri Işık’ın yerine Nurettin Canikli

Orman ve Su İşleri Bakanı

Veysel Eroğlu

Sağlık Bakanı

Recep Akdağ’ın yerine Ahmet Demircan

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı

Ahmet Arslan

Firma Bilgileri

MEDYA FİRMA
05546231516 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.