• info@medyafirma.com
  • 0554 623 15 16

HABER DETAYI

Ağustos 5, 2017 1:04 pm

İnternette Hizmet Sektörü Kazandırmaya Devam Ediyor

İnternette Hizmet Sektörü Kazandırmaya Devam Ediyor

İnternetten para kazandırmaya yarayan bir çok fikir bulunuyor. Bunların arasında ise hizmet sektörü son yıllarda güzel paralar kazandırmaya başladı. Online hizmet veren ve aracılık yapan sitelerin sayısı arttıkça bu iş modelinin aldığı yatırımlarda artmaya başladı.

İnternette hizmet sektörü

İlk önceleri temizlik sektöründeki açıktan yola çıkan girişimciler yakın zamanda tamir, evde bakım ve oto bakım sektörüne kadar bir çok farklı alanda iş fikirlerini hayata geçirdi. Bu tarz sitelerin ana amacı hizmet veren kişiler ile hizmet almak isteyen kişilerin arasında aracılık yapmak ve komisyon karşılığı para kazanmak. İşler arttıkça yapılan doğru yönlendirmeler ile çalışan iş modelinde en önemli konu verilen hizmetin kalitesi. Hizmet alınan yerde verilen puan ve yorumlar ise katılımcıların daha iyi çok bulmasını sağlıyor.

Örneğin Armut.com temizlik sektöründe hizmet vermeye başlayan sitelerden birisi. Sadece 2016 yılında 800.000 adet hizmet talebi alan site aylık 1.4 milyon internet trafiği ile (Web similar’a göre) sektörün lideri halinde. Yurt dışında da büyüme planları olan sitenin içerisinde temizlik, tadilat, mobilya, nakliyat, tamir ve organizasyon gibi bir çok farklı kategori bulunuyor. 90.000 kişinin hizmet verdiği site de en önemli kriterlerden birisi ise müşteri yorumları.

Hizmet sektöründe melek yatırımcılardan yatırım almak ise diğer iş modellerine göre daha kolay oluyor. Örneğin Türkiye’de en çok yatırım yapan melek yatırımcılar Evdekibakicim.com, Mobilotoservis.com, Temizlikyolda.com ve Mutlubiev.com gibi hizmet veren sitelere yatırım yapmış durumda.

Firma Bilgileri

MEDYA FİRMA
05546231516 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.