• info@medyafirma.com
  • 0554 623 15 16

HABER DETAYI

Ağustos 23, 2017 12:53 pm

Mehmetçik “Kartal Yuvası”na Üs Kurdu! Zirveye Ancak Merdivenle Çıkılabiliyor

Mehmetçik “Kartal Yuvası”na Üs Kurdu! Zirveye Ancak Merdivenle Çıkılabiliyor

Yüksekova’da Mehmetçik, 2 bin 522 rakımlı “kartal yuvası” olarak nitelendirilen üs bölgesinde vatan nöbetini gece gündüz başarıyla sürdürüyor. Asker zirveye sadece merdivenle ulaşabiliyor.

Hakkarinin Yüksekova ilçesinde Mehmetçik, “kartal yuvası” olarak anılan üs bölgesinde Vatan nöbetini gece gündüz başarıyla sürdürüyor.

Güvenlik güçleri, Daglıca Taburu’nun 8 üs bölgesinden biri olan ve sarp kayalıklar üzerine kurulu 2 bin 522 rakımlı üs bölgesine ip merdivenlerle tırmanıyor, ihtiyaçlarını da teleferikle zirveye taşıyor.

Hakkari ile Bolu Dağ ve Komando Tugay Komutanlıklarında görevli askerlerce düzenlenen, “Şehit Yarbay İlker Çelikcan” operasyonu sayesinde PKKLI teröristlerden temizlendikten sonra kurulan üs bölgesinde, İl Özel İdaresi ekiplerince elektrik, içme suyu ve yol yapım çalışması gerçekleştiriliyor.


“TERÖRLE MÜCADELEDE SON SİSTEM TEKNOLOJİ KULLANILIYOR”

PKK lı teröristlerin önceden IRAK’tan YÜKSEKOVA’ya geçiş için kullandığı önemli noktalardan biri olan ve “kartalyuvası” olarak anılan bölge, buraya hakim noktalara kurulan üsler sayesinde güvenli hale getirildi.

Yaklaşık 27 kilometrelik sınır sorumluluk hattı bulunan Dağlıca Taburu’nda, menfezlere yerleştirilen fotokapanlar, görülmesi zor noktalara konulan güneş enerjisi ile çalışan ve Wi-Fi aracılığıyla 24 saat görüntü aktaran kameralar, 360 derece alan taraması yapabilen ve Termal görüşlü kameralar ile insansız hava araçlarından alınan görüntülerle terörle mücadelede son sistem teknolojiler kullanılıyor.

“HUDUT KARTALLARI”, HER KOŞULDA GÖREVE HAZIR


“Yol yapım çalışmaları üs bölgesinin eteklerine kadar geldi ve tam zirveye ulaşana kadar devam edecek. Devletimiz bize her türlü imkanı sağlıyor. Yolun tamamlanan kısmına kadar gelen tüm erzağımızı, kurduğumuz teleferik sistemi ile zirvelerdeki üslerimize ulaştırıyoruz. Oradaki arkadaşlarımızın da her türlü ihtiyacı eksiksiz şekilde karşılanıyor. Üs bölgemiz 2 bin 522 metrede ve neredeyse kartalların uçtuğu bir yükseklikte. Biz de hudut kartalları olarak her koşulda görevimizin başındayız.”

Firma Bilgileri

MEDYA FİRMA
05546231516 Firmaya Git

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.