• info@medyafirma.com
  • 0554 623 15 16

HABER DETAYI

Ağustos 28, 2017 4:35 pm

Önlisans polis alımı için onay geldi! Polis ve bekçi alımı ne zaman yapılacak?

Önlisans polis alımı için onay geldi! Polis ve bekçi alımı ne zaman yapılacak?

Bekçi ve polis alımı için heyecanlı bekleyiş başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün personel alımı için ilan açmasını bekleyen yüz binlerce vatandaş, Kanun Hükmünde Kararname ile yayımlanan 32 bin kişilik personel alımı ilanı ile yeni bir heyecan yelken açtı. Peki, özellikle gençlerin merakla beklediği bekçi ve polis alımı ne zaman gerçekleşecek? İşte, o detaylar

Önlisans polis alımı için onay geldi Polis ve bekçi alımı ne zaman yapılacak

Polis ve bekçi alımı için duyurulan rakam sonrası vatandaşların araştırmaları hız kazanmaya başladı. Resmi Gazete’de yayımlanan KHK’ya göre toplam 32 bin kişilik kadronun tahsis edildiği Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, bekçi ve polis alımı için ilanı duyurması bekleniyor. Peki, bekçi ve polis alımı ne zaman gerçekleşecek? İşte, merakla araştırılan konu hakkında detaylı bilgiler

20 BİN POLİS, 7 BİN 500 BEKÇİ DAHİL 32 BİN KİŞİ ALINACAK

KHK’ya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında bir özel harekat başkanı, 3 özel harekat başkan yardımcısı, bin komiser muavini, 2 bin polis memuru olmak üzere toplam 3 bin 4 kadro oluşturuldu. Genel Müdürlüğün taşra teşkilatına ise 8 özel harekat müdürü, bin 500 komiser muavini, 20 bin polis memuru, 7 bin 500 çarşı ve mahalle bekçisi olmak üzere toplam 29 bin 8 kadro ihdas edildi. Böylece, Emniyet Genel Müdürlüğüne toplam 32 bin 12 kadro verildi.

Alımlar ile ilgili Polis Akademi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ilerleyen süreçte duyuru yapması bekleniyor.

ÖNLİSANS MEZUNU POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİNE ALINACAK

Toplam kontenjanın yüzde 20’sini aşmamak kaydıyla Bakanlıkça belirlenecek sayıda önlisans mezunu, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınabilecek.

EMNİYET TEŞKİLAT KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Emniyet Teşkilat Kanunu’nda değişiklik Emniyet Teşkilat Kanunu’nda yer alan “Görev Unvanları” başlıklı sütuna, “Polis Akademisi Başkanı İbaresi”nden sonra gelmek üzere “Özel Harekat Başkanı” ibaresi, “Polis Akademisi Başkan Yardımcısı” ibaresinden sonra gelmek üzere “Özel Harekat Başkan Yardımcısı” ibaresi gelmesi ve “Havacılık Müdürü” ibaresinden sonra gelmek üzere “Özel Harekat Müdürü” ibaresi eklendi.

Firma Bilgileri

MEDYA FİRMA
05546231516 Firmaya Git

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.