• info@medyafirma.com
  • 0554 623 15 16

HABER DETAYI

Haziran 22, 2017 10:20 pm

Sıkıcı işinizi tekrar heyecanlandırmak için 10 Yol

Sıkıcı işinizi tekrar heyecanlandırmak için 10 Yol

Sıkıcı işinizi tekrar heyecanlandırmak için 10 Yol

Sıkıcı işinizi tekrar heyecanlandırmak için 10 Yol Bir süre çalıştıktan sonra işiniz hakkında hevesli olmak zor olabilir

Bir süre çalıştıktan sonra işiniz hakkında hevesli olmak zor olabilir. Bu, mutlaka yeni bir işe ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Bazen yeni bir bakış açısı yeterlidir. Eski işinizin biraz daha heyecan verici hale gelmesine yardımcı olabilmek için aşağıdaki farklı yolları deneyebilirsiniz.

Sıkıcı işinizi tekrar heyecanlandırmak

1. Günlük iş rutinizi değiştirin

Bir şeyi değiştirmek için atılan ilk adımlardan biri de rutine bakmaktır. Sabah ilk önce e-postayı kontrol etmeye ihtiyacınız mı var? Ekiplerin her zaman belirli bir saatte veya belirli bir sıklıkta toplanmasının bir nedeni var mı? Bir şeyler yapmaya alıştığınız yolundaki varsayımları sorgulayarak başlayın. Ardından, biraz değiştirin. Örneğin ilk olarak maillere bakmak yerine günlük iş planınızı gözden geçirip yeni hedefler ekleyebilirsiniz.

2. Çalışanlarınızla biraz eğlenceye zaman ayırın.

İşinizi ciddiye almak önemlidir, ancak bu, kendinizi çok ciddiye almalısınız anlamına gelmez. Her şey çok uzak olmadığı sürece , işten kaçmak aslında kariyerinizi desteklemek için yardımcı olabilir.İş yerinde eğlenmeniz önemlidir ve bu da performansı arttırır.Bu nedenle, zaman zaman arkadaşlarınızla işyerinde biraz gülmeye ve eğlenmenize izin verin . Ruh halinizi değiştirmenize gerçekten yardımcı olabilir.

3. Bazı hedefler koyun

Normal gündelik programlarınızın üstünde ve dışında kalan hedeflere sahip olmak motivasyonunuzu korumanıza yardımcı olabilir. Ancak, tüm patronlar anlamlı hedefler ve ölçütler oluşturmak için sizinle birlikte çalışmakla yetinmez. Bu nedenle, bazı hedefler seçmek için kendinize güvenebilirsiniz . Karşılaşayabileceğiniz hedefleri seçerken bazende bir adım daha sizi geliştiren hedefleri de ekleyin. Yol boyunca da kutlayabileceğiniz daha büyük hedeflerle bağlantılı bazı kilometre taşları belirlemeyi deneyin.

4. Her gün yeni şeyler öğrenin

Hayatınıza küçük bir yenilik katmanın kesin yolu, her geçen gün yeni şeyler öğrenmek için bir taahhütte bulunmaktır. Mesela büyük bir şey olmak zorunda değilsiniz veya zor bir şey öğrenmek zorunda da değilsiniz. Örneğin sizi ilgilendiren bir konu hakkında bir Ted Talks videosu izleyebilirsiniz. Bu videolar doğrudan işinizle bağlantılı olmak zorunda değildir. Her gün yeni bir şey öğrenmek , rutininize biraz daha heyecan katmanıza yardımcı olacaktır.

5. Bir tatil yapın

İş yerinde sıkılmış olduğunuz zamanlarda kendinize minik tatil planları yapmak akıllıca.Bazen iyi bir tatil size umduğunuzdan iyi gelebilir. Böylece hem stres atmış hemde sıkıcı tempodan uzaklaşmış olacaksınız. Bazı kararları bu sıkıntılı dönemde vermek yerine tatilden sonra vermek daha akıllıca olabilir.

6. Başkası için bir şeyler yapın

Başkalarına yardımcı olmak gerçek bir duygu yükselmesine sebep olabilir. Psikologlar bu etkiyi “yardımcı yüksek motivasyon” olarak nitelendiriyorlar. Ayrıca başkası için bazı şeyler yapmak, daha fazla bağlanma hissi uyandırır ve ilişkileri güçlendirir. Bu nedenle, kendi yapılacak işler listenizden sıkıldığınızı düşünüyorsanız, başkasının size ihtiyacı olup olmayacağına bakın.

7. Meşgul tutun ve gelişiminizi not edin

Bir başarı duygusu hissetmek için havayı değiştirmek uzun bir yol kat etmenizi gerektirebilir. Meşgul olduğunuzda ise zaman daha hızlı geçer. Bu nedenle, işyerin de her yaptığınız değişiklikleri kaydedin ve her şeyden haberdar olun. Bir liste yapıp yapılan değişiklikleri kontrol edin. Bu iş ile meşgul olmak bile tüm ilerlemelerinizin farkında olmanızı sağlayacaktır.

8. Rutinden kurtulma deneyimlerini kaydedin.

Bir tecrübeyi tam olarak değerlendirebilmek için, ona zaman ayırmanız gerekir. Yapılan değişiklikler öngörülebilir ve rutin hale geldiğinde bu sizin için daha da zor olabilir. Rutinlikten kurtulmak için verdiğiniz mücadeleyi sık sık hatırlamalı ve olumlu sonuçları sürekli kaydetmelisiniz.

9. Sorumluluklarınızı değiştirme konusunda birisiyle konuşun

Görevleriniz ve sorumluluklarınız sırasında heyecanınız kaybolduysa eğer bir çalışan iseniz bu konuyu patronunuz ile konuşabilirsiniz. İşleri nasıl ayarlayacağınızı düşünün ve sonra patronunuzla geçiş yapma hakkında konuşmayı düşünün. Unutmayın işi biraz değiştirmek için işinizden ayrılmanız gerekmez.

10. Her şey başarısız olursa, daha büyük bir değişiklik düşünün

Bazen insanlar sadece bir değişikliğe ihtiyaç duyarlar. Ortalama bir kişi kariyeri boyunca 12 kez iş değiştirmektedir. Aklınıza gelebilecek her şeyi denediyseniz ve halen işe yatkın hissetmiyorsanız, bir değişiklik düşünüp yeni bir iş arayışına geçebilirsiniz. Unutmayın yaşam, ofis duvarındaki saati izlerken geçmesine izin vermek için çok kısa.

Firma Bilgileri

MEDYA FİRMA
05546231516 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.