• info@medyafirma.com
  • 0554 623 15 16

HABER DETAYI

Haziran 11, 2017 7:58 pm

WordPress Yedekleme İçin En iyi 5 Eklenti

WordPress Yedekleme İçin En iyi 5 Eklenti

Web sitenizin, belirli dönemlerde yedeğini almanız sitenizin sağlığı açısından yapcağınız en iyi önlem. Sitenizin olağan dışı durumalarda hasar görmesi yada hacklenme gibi durumlarda başvuracağınız en iyi kaynak yedekleriniz olabilir. Önceki yazımda wordpress için manuel yedeklemenin nasıl yapıldığını anlatmıştım.

Bu yazımda da size WordPress yedeklemesinin otomatik olarak nasıl yapılacağından bahsedeceğim. Bu yedekleme uygulamalarının manuel yedeklemeye göre pek çok avantajı mevcut. Yedeklerin dropbox ve Google Drive gibi alanlara otomatik olarak yüklenmesi ve belirlediğiniz dönemlerde yedek alması bunlardan birkaçı. Eğer daha önce sitenizin yedeğini hiç almadıysanız hemen bu yedekleme eklentilerinden birisini seçin ve önleminizi alın.

1. BackWPub

backwpup

BackWPub yedekleme için en iyi uygulamardan birisi. Ücretsiz olarak sunulan bu eklenti ile Dropbox, Amazon s3, FTP alanınıza yada bilgisayarınıza yedek alabiliyorsunuz. Birçok ayar bulunan uygulamada yedek almak istediğiniz veritabanı tablolarını, medya dosyalarını ve daha birçok yedekleme tipini de yedek almanın yanında tüm site yedeklemesini almanızda mümkün. Eklentinin belirli günlerde yedek almasını da sağlayabilirsiniz.

2. BackUpWordPress

backupwp

Bir başka ücretsiz WordPress yedekleme eklentisi olan BackUpWordpress backwpub ile hemen hemen yakın özelliklere sahip. Tüm site ve veritabanı yedeğini alabiliyor. Belirlenen periyodlarda yedekleme alarak mailinize gönderimini sağlayabiliyor. Bulut platformlarınayedek almak isterseniz preimum özelliğini satın almanız gerekiyor.

3. UpDraft

updraft-natro

Updraft uygulamasının diğer uygulamalardan ayrılan yanı pek çok bulut tabanlı yedeklemehizmetini destekliyor olması. Bunun yanında diğer uygulamalardan alınan yedekleri de Updraftgeri yükleme yapabiliyor. Uygulama Dropbox, Google Drive gibi alanlara yedeklemenin yanı sıra ücretli sürümünde daha fazla platforma yedek alma imkanı sunuyor. Belirleyeceğiniz dönemlerde yedekleme almasını sağlayabiliyorsunuz ve bu yedekleri size mail yoluyla iletebiliyor. Ayrıca yedekleme sırasında hata oluşursa yedeklemeyi tekrar başlatıyor.

4. Duplicator

duplicator-natro

Duplicator basit ve kullanışlı bir yedekleme uygulaması. Tüm site yedeği ayrıca veritabanı ve dosya yedeği almanıza olanak sağlıyor. Yedeklemeleri zamanlamak ve bulut platformlarına yüklemek isterseniz premium sürümüne geçiş yapmanız gerekiyor.

5. VaultPress

vaultpress-natro

VaultPress bir yedekleme eklentisi olarak bu yazıda ele alınsa da aslında tek amacı yedekleme almak değil. VaultPress sitenize tam koruma sağlayan bir eklenti. Spam koruması,güvenlik taraması ve çözümlemesi, gerçek zamanlı yedekleme, sitenizdeki yedekleri tek tıkla geri yükleme gibi gelişmiş özelliklere sahip harika bir uygulama. Fakat bu özelliklere sahip olmanız için yıllık 300$ gözden çıkarmanız gerekiyor. Hemen üzülmeyin eğer 30 günlük yedek bana yeter güvenlik taramasıda istemiyor diyorsanız uygulamanın 99$’lık sürümünü de tercih edebilirsiniz.

Bonus: CodeGuard

Unknown

CodeGuard eklentisi sadece wordpress için değil tüm platformlar için geliştirilmiş gelişmiş biryedekleme yazılımı. Sitenie ait yedekleri bulut platformlara yada bilgisayarınıza alabiliyorsunuz. Ayrıca aylık 5$’dan başlayan bir ücretle satın alabiliyorsunuz .

Firma Bilgileri

MEDYA FİRMA
05546231516 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.