• info@medyafirma.com
  • 0554 623 15 16

PEKDEMİR AVM

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
992 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: HÜSEYİN PEKDEMİR
  • ADRES: Adres: HACIEYÜPLÜ MAH.MENDERES BULVARI NO:7 DENİZLİ
  • TELEFON: 0 (258) 295 9000
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 22:00
SERVİS SAATLERİ 00:00 - 00:00

FİRMA HAKKINDA

Tarihçe
Kurum Profili > Tarihçe

Pekdemir Çiftliği, Pekdemir ailesinin soyadından gelen bir markamız ve ünvanımızdır. Bu marka ve unvanımız, Pekdemir ailesinin ait olduğu, Denizli İli, Acıpayam İlçesi, Alaattin Kasabası’nda doğmuştur. Pekdemir soyadı, Emiroğlu, Hasan Oğlu, Hacı Halil Pekdemir’e soyadı kanununun uygulanması sırasında konulmuştur.

Pekdemir ailesi bu marka ile, çeşitli sektörlerde ve müesseselerle toplumumuza hizmet vermekte ve 2000’in üzerinde istihdam sağlamaktadır.

1973 yılında başta Hasan Hüseyin PEKDEMİR olmak üzere aile meclisimiz yumurta üretmek için tavuk çiftliği kurmaya karar verdiler. Bugünkü Pekdemir Çiftliği ismi de buradan gelmektedir.

1974 yılında 1200 kapasiteli kümes yaparak tavuk çiftli¤ini kurduk. Tavuk çiftliğinin kapasite artışı ile birlikte Acıpayam ve çevresine üretimimiz fazla geldi. Bu durumda aile meclisimizin kararı ile 1978 yılında Denizli’de yumurtalarımızı satabileceğimiz bir dükkanımız olsun diyerek halen faaliyette bulunan İstiklal caddesindeki ilk mağazamızı açtık.

Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda peynir, yoğurt, tereyağı vb. şarküteri ürünlerini de satmaya başladık. Böylelikle ürün portföyümüz sürekli artarak zenginleşti.1980’li yılların başında ilimizdeki ilk ve tek modern market örneği olduk.

1998 yılında halen faaliyet gösteren Kınıklı BP akaryakıt istasyonumuzu açtık. Teknolojinin gelişmesi ve bilgi işlem sistemlerini işletmemizde kullanmamız büyümemizde ivme sağladı. Bu kapsamda 2002 yılında ikinci akaryakıt istasyonumuzu Denizli İl Emniyet Müdürlüğü yanında açtık.

Marketçilik alanındaki ikinci mağazamızı ve Düğün Salonumuzu Denizli’nin gelişmekte olan Yenişehir bölgesinde 2004 yılının ilk ayında faaliyete başladı. Ayrıca bu yıl Denizli-İzmir karayolu üzerindeki BP Kayaköy Akaryakıt İstasyonumuzu faaliyete başlattık. Bu sayede akaryakıt alanında Denizli ilinde anahtar tedarikçi konumuna geldik.

2004 yılında UMPAŞ Holding’e ait Üçgen ve Çamlık mağazalarımızı şube satın alma yöntemi ile bünyemize kattık. Her iki marketin stratejik konumu, ilimizdeki alternatif pazarlara yakınlığı sebebiyle Denizli halkına daha yaygın hizmet vermeye başladık.

Hizmet ağımızı daha yaygın hale getirmek için 2007 yılında Kayalık, 2008 yılında Kayhan, Bağbaşı; 2009 yılında Servergazi, Erenler şubelerimizi ve Bereketli Alışveriş Merkezimiz de faaliyete başladı. Böylelikle marketçilik alanındaki organik büyümemiz devam etti.

2010 yılında Denizli il merkezinin dışındaki ilk süpermarketimizi Denizli ili Buldan ilçesinde açtık. Bu sayede Denizli il merkezi dışında da hizmet vermeye başladık. Aynı yıl Denizli ili Sarayköy ilçesinde faaliyete giren mağazamız ile Denizli il merkezi dışındaki büyümemize devam ettik.

Süpermarket, akaryakıt istasyonu ve düğün salonu işletmecilikleri ile faaliyetine devam eden şirketimiz, 2010 yılında Denizli ili Gölemezli mevkiinde jeotermal enerji ile ısıtılan, topraksız tarım faaliyetinde bulunan seramızın 63 dönümlük ilk etabını bitirerek seracılık sektörüne de girdik. 2011 yılında da seramızın ikinci etabı olan 57 dönümlük alanını da ilave ederek toplam 120 dönümde örtüaltı yetiştiriciliğe devam etmekteyiz.

Marketçilik alanındaki Denizli ili dışındaki ilk mağazamızı 2011 yılının ilk aylarında Manisa ili Alaşehir ilçesinde açtık. Aynı yıl Manisa ili Salihli ilçesinde uzun yıllardır faaliyette bulunan SİNPAŞ Marketler zincirinin iki şubesini satın alarak hizmet ağımıza dâhil ettik.

Süpermarket işletmeciliğimizdeki büyümenin yanı sıra, 2011 yılında Aydın ili Nazilli ilçesinde BP akaryakıt istasyonumuzu da açarak akaryakıt ağındaki hizmetimizi genişlettik.

2012 yılında şirket yönetiminin verdiği karar doğrultusunda büyükbaş hayvan yetiştiriciliği alanına girerek, müşterilerine daha kaliteli ürün temini konusunda önemli bir adım daha atmıştır.

Manisa ilindeki hizmet ağına 2012 yılında Alaşehir ilçesindeki ikinci ve üçüncü mağazalarını katan şirketimiz, Manisa ili Turgutlu ilçesinde 6700 m2 kapalı alana sahip bölgenin en büyük alışveriş merkezi inşaatına başlayarak hizmet ağını genişletmek için önemli bir adım daha atmış bulunmaktadır.

Hizmet ağını başta Ege Bölgesi sonra tüm Türkiye’ ye genişletmek isteyen şirketimiz, 2012 yılının 11. ayında Aydın ilinde faaliyette bulunan Halk Marketin 21 mağazasını da satın alma yolu ile bünyesine kattı.

Hizmet kalitesini ve ağını sürekli olarak arttırmayı hedefleyen şirketimiz, şubelerinin yanı sıra idari ve lojistik birimlerini de sürekli olarak geliştirmektedir. Bu kapsamda Denizli il merkezindeki yeni lojistik merkezini ve yönetim binası inşa etmiştir.

41 süpermarket, 6 benzin istasyonu, düğün salonu,120 dönüm kapalı alanda faaliyet gösteren jeotermal ısıtmalı topraksız sera ve büyükbaş besi çiftliği ile farklı alanlarda faaliyette bulunan şirketimiz “Kaliteli Hizmet, Uygun Fiyat” politikası ile tüm müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

1100’ü aşkın çalışanı ile Ege Bölgesi’nin önemli ekonomik aktörlerinden olan şirketimiz, faaliyet alanını tüm Türkiye’ye yayarak ülkesin

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.